Sukces PSR ze Szczecinka!

Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej ze Szczecinka na gorącym uczynku ujęli legendarnego kłusownika, który od lat trzebił ryby w jeziorach Pojezierza Drawskiego.

Członkowie Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinku nie kryją satysfakcji, że udało im się przyłapać na kłusownictwie czarną legendę tego przestępczego procederu.
W czwartek nad ranem w momencie podejmowania sieci typu „wonton\" na jeziorze Drawskim zatrzymaliśmy 60-letniego mieszkańca Czaplinka - mówi jeden ze strażników.
Osoba doskonale im znana, która od lat zajmowała się kłusowaniem, otoczona ponurą sławą w środowisku. Mężczyzna był już za to karany, ostatnio przebywał na warunkowym zwolnieniu. Strażnicy zarekwirowali mu nielegalny sprzęt rybacki, ponton i 10 kilogramów „skłusowanych\" ryb - leszczy, płoci i okoni. Sprawę przekazano organom ścigania.